Esenyurt Kombi Arıza

Kombi sıcak su vermiyor

Su akış şalteri, su akış tribünü, kauçuk diafram, mikro switch, üç yollu vana motoru, sıcak su sensörü gibi parçaların arıza göstermesi sebebi ile bu arıza ile karşılaşabilirsiniz. Bu parçalar kombi cihazının markasına ve modeline göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Kombi su damlatıyor

Tesisat kaçakları, kombi iç bağlantı kaçakları, emniyet ventili arızası, orink baskı nipel arızası, üç yollu vana arızası, genleşme tankı arızası, plaka eşanjör, bitermik eşanjör arızası, otomotik hava tahliyesi, sirkülasyon pompası gövde çatlaklığı gibi nedenlerden ötürü kombi cihazınızda bu problemle karşı karşıya kalabilirsiniz. Arızaya müdahale etme gibi bir durumunuz bulunmamaktadır, en kısa sürede uzman teknik servis ekibine başvurunuz.

Kombi yaz konumunda iken petekler ısınıyor

Sıcak su mikro switchinin su alması sebebi ile cihaz sıcak su konumunda kalır, bu parça kombiye sıcak su açılmış hissi vererek kombinin devrede kalmasını sağlamaktadır. Bu arızanın oluşması durumunda usta tamirci ‘ yi arayınız.

Kombi hiç çalışmıyor

Kombi hiç çalışmıyor ise, cihazın 220v besleme kablosunu kontrol ediniz ( şalter açıkmı veya fişi takılımı ). Su basınç göstergesini kontrol ediniz, su seviyesi 1 bar’ ın altında ise 1.5 seviyesine getiriniz. Zira bazı kombilerde su basıncı düşük olduğundan ötürü kombiye hiç elektrik gelmeyebilir. Bu kontrolleri’ de yaptıktan sonra cihazda herhangi bir değişiklik olmadıysa en kısa sürede usta tamirci teknik servisine başvurunuz.

Kombi kart arızaları Kombi cihazlarının ana beyin görevini görmekte olan bu kartlar, yüksek elektrik, düşük elektrik, elektrik kesintisi gibi durumlara bağlı olarak arıza gösterdiği gibi kombi iç çalışan elemanları tarafından da arızaya neden olabilir ( Sirkülasyon pompası, baca fanı, gaz valfi, üç yollu vana motoru, ateşleme trafosu vb. )

Kombi aşırı ses yapıyor Bu arıza baca fanı, sirkülasyon pompası, üç yollu vana motoru, üç yollu vana ana gövdesi gibi parçalardan meydana gelebilmektedir. Bu arıza ile karşılaşmanız durumunda en kısa sürede usta tamirci teknik servis çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Kombi çalışıyor fakat petekler ısınmıyor

Bu arıza kombi’ den meydana gelebileceği gibi petek veya tessiatlardanda meydana gelebilmektedir. Kombi’ de üç yollu vana, üç yollu vana motoru, sirkülasyon pompası gibi parçaların arızalanması sebebi ile meydana gelebilir. Petekler ve tesisat’ ta ise peteklerin ve tesisat filtresinin tıkanıklığından meydana gelebilmektedir. Bu durumlarda petek bakımı yapılarak filtre’nin de temizlenmesi gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir